LEJYONELLA TEST KİTLERİ

Hydrosense, Lejyonella pneumonia sg1’i yerinde ve 25 dakikada (Test sonuçlarının alınması Laboratuvar ortamında 12-14 gün sürmektedir.) tespit edebilen, dünyadaki tek testtir ve herkes tarafından kolayca yapılabilir. Kullanım kolaylığı ve hızlı sonuç vermesi; Hydrosense testini, müşteri ve çalışan güvenliğini her şeyden önde tutan tüm şirketler için ilk tercih haline getirir.

Lejyonella Su Testi ile Risklerin Önüne Geçin

Lejyonella su testi kullanımıyla beraber yerinde ve kısa sürede sonuca ulaşım sağlanabilmektedir. 25 dakikalık bir süre zarfı içerisinde Lejyonella Pneumonia sg1’in varlığını öğrenebilmeniz mümkündür. Dünya üzerinde var olan tek test özelliğine sahiptir ve ulaşımı sanıldığından çok daha kolaydır. Herkes, kolayca test kitlerine ulaşım sağlayabilir. Kullanımının da ulaşımı kadar kolay olduğu bilinmektedir. Uygulama sonrasında hızlı bir biçimde sonuç alabilirsiniz. Testlerle beraber güvenlik konusunda da gerekli önlemleri almış olursunuz. Lejyonella su testi, genellikle güvenlik konusunda hassas olan ve personel ve müşterilerine karşı hassas olan kişilerin tercihidir.

Lejyonella Su Testi Çeşitleri

Lejyonella su testi, tek şırınga test kiti olarak hazırlanmaktadır. Kitin esnek ve hassas olduğu bilinir. Düşük kontrantrasyonlarda Lejyonella tespiti için kullanılabilir. Evlerde ve endüstriyel alanlarda hem sıcak hem de soğuk su sistemlerinde yararlanabilirsiniz. Ayrıca soğutma kulelerinde, dekorasyon için kullanılan fıskiyelerde ve buna benzer birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek hassasiyete sahip olmasından kaynaklı olarak, yüksek riskli endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılması beklenmektedir. Düzenli kullanımla beraber gerekli güveni sağlamaktadır.

Lejyonella su testi, endüstriyel lejyonella test kiti olarak da karşınıza çıkabilir. Endüstriyel olarak kullanılan bu kitler, standart olan sıhhi tesisat armatürüne basit bir biçimde takılabilen numune toplama noktasına sahiptir. Numune noktasının tekrardan yapılan testlere bağlı olarak yerinde bırakılması uygundur. Hassasiyetinin tek şırınga test kitine benzerliği gözlemlenmektedir. Bu hassasiyet filtrasyon adımıyla bağlantılı olarak karşınıza çıkar. Aralarındaki farklılık numune alımıdır. Hazırlanan numune noktasının su numunelerinin kolayca alınmasını sağladığı bilinmektedir. Örnek uygulama alanları için de sıhhi tesisat bağlantıları ve duşlar gösterilebilir. Otellerdeki büyük su sistemleri de bu örnekler arasına eklenebilmektedir. Sonuç alma aşamasında 25 ila 35 dakika arasında değişiklik gözlenmektedir. Çözeltilerin seyreltilmesi gibi işlemlere gerek yoktur.

SWAB Lejyonella su testi kiti, diğer adıyla sürüntü test kiti olarak da bilinmektedir. Tasarımının amacı, yüzey biyofilmlerinden örnek almayla uyumludur. Yani aslında test işlemleri içerisinde suyun kaynağını test etmeniz gerekmez. Sürüntü testi kitiyle beraber alanı temizlemeniz yeterli olacaktır. Temizlediğiniz alandan biyofilm örneği alabilirsiniz. Biyofilmlerle beraber örneğini aldığınız Lejyonella, biyofilmde büyüme göstermektedir. Bu yüzden musluklardan, su depolarından havuzlardan ve buna benzer birçok yüzeyden örnek aldığınızda sonucu doğru şekilde almanız kolaylaşır. Enfeksiyonun kaynağına ulaşmak açısından kullanışlı bir kit olduğu söylenebilir. Kitin hassasiyeti açısından 200 CFU/swabbed alanı gösterilir. Satın almak istediğinizde tekli ya da beşli şekilde bulabilirsiniz. Kullanımının diğer kitler kadar kolay olduğu gözlemlenir ve herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen bir test türüdür. Bu test sayesinde gecikme durumlarını en aza indirme şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca düzenli kullanımla beraber Lejyonella kontrollerine olan güveni sağlamlaştırmış olursunuz. İstenmeyen tablolarla karşılaşma durumu ortan kalkar.

Lejyonella su testi seçenekleri arasında yer alan diğer bir kit de, risk değerlendirme kiti olarak bilinmektedir. Risk değerlendirme Lejyonella test kiti ile beraber, hem su numunelerinizden hem de yüzeylerden test yapabilirsiniz. İki türlü de sonuç alabilmeniz mümkündür. Gerekli olan ve hızlı şekilde sonuç alınması gereken durumlarda kullanımı en doğru seçim olacaktır. Çünkü enfeksiyon kaynağının öğrenilmesi açısından gerekli olan tüm avantajlara sahiptir. İçerisinde tek şırınga ve tekli sürüntü testlerine yer verilmektedir. Genel olarak yeni müşterilerin değerlendirme test kiti olarak satın alındığı gözlemlenir. Ayrıca risk türlerinin değerlendirilmesinin yapılmasında da mükemmel sonuçlar sunar. Basitliği, kısa süre içerisinde sonuç alınabilmesi açısından büyük bir avantajdır. Ayrıca akıllı telefonlarınızdaki QR kod okuyucusuyla sonuçları kaydedebilirsiniz.