lejyonella

Uzmanlar, çevre teknolojisini endüstriyel ortama uygulayarak suların temizliğini sorgulamak adına test kitlerini hazırlamaktadır. Suda ve biyofilmde yer alan ölümcül lejyonella bakterileri, belirlenerek farklı türden test yönetimleri geliştirilmektedir. Hydrosense firması, bu bakterilerin tespiti için yerinde uygulama yapılabilen hızlı test kitleri yapmaktadır. Eğitim ya da deneyim gerektirmeyen dünyanın tek hızlı test kiti bu firma üzerinde yer almaktadır. Firmanın bu testleri geliştirinceye kadar, bakterilerin tespitinin yapılması adına standart laboratuvar kültürü yöntemini benimsemiştir. Fakat son zamanlarda yapılan araştırmalar, bu tekniğin uygulamasında bir takım rahatsız edici sınırlamalar olduğunu göstermektedir. Ancak endüstri uzmanları sadece kültür testlerinin güven vermeyeceğine inanmaktadır.

Düşük tahminler sonucunda elde edilen bakteri sayıları, eylemin gecikmesine ve yavaş karar vermeye neden olur. Firmada ise hizmet alabileceğiniz farklı türden saha testleri uygulaması yapılmaktadır. Lejyonella test kitlerinin sonuçlarının alınması laboratuvar ortamında ortalama 14 gün sürmektedir. Herkes tarafından kolayca yapılabilen bu testin kullanımı da son derece basittir. Hızlı sonuç vermesi ise bu konuda çalışan ve müşteri güvenliğini önde tutan şirketlerin dikkatini çekmektedir. Lejyonella su testleriyle risklerin önüne geçebilmeniz mümkündür. Su testlerinin kullanımıyla birlikte, yerinde ve kısa zamanda sonuç elde edebilirsiniz. 25 dakikalık bir sürede sg1’in varlığını öğrenebilmeniz mümkün olacaktır. Dünya üstünde bu testin tek test özelliğine sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Her kullanıcı bu test kitlerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilir. Su testi yaptırdığınızda gerekli bütün önlemleri de almış olursunuz. Genellikle, lejyonella su testleri, güvenlik adına hassas olan müşteri ve personellere karşı hassas olan bireyler tarafından tercih edilir.

Lejyonella Test Kitleri

Lejyonella su testleri, tek bir şırınga test kiti şeklinde hazırlanır. Bu kitin hassas ve esnek yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu test, düşük kontrantrasyonlarda lejyonellanın tespit edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Endüstriyel yerlerde ve evlerde sıcak ve soğuk su sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Soğutma kulelerinde, dekorasyon yapmak amacıyla tercih edilen fıskiyelerde bu kitler rahatlıkla kullanılmaktadır. Test kitlerinin yüksek hassasiyette olması yüksek riskteki endüstrilerde ya da uygulamalarda kullanımı da beklenmektedir. Bu test kitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekli güvenin elde edilmesine olanak sağlayacaktır. Lejyonella test kitleri farklı seçeneklere ayrılır. Uygulanan test kitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Tek Şırınga Lejyonella Test Kiti: Bu kit son derece esnek ve bir o kadar da hassastır. 100 CFU/L kadar olan düşük konsantrasyonlarda bu test kiti lejyonellayı tespit etmektedir. Bu kitin kullanımı ise son derece kolaydır. Endüstriyel ve evsel sıcak ya da soğuk sistemlerin, dekoratif fıskiyelerin, lavaboların ve duşların, hava temizleyicilerinin, nemlendiricilerin, soğutma kulelerinin su testi yapılması bu kit ile mümkündür. Bunun yanı sıra, yüksek hassasiyete sahip olan bu kitler, konaklama, soğutma kuleleri, sağlık ve spa havuzları gibi pek çok yüksek riskli endüstriler için bu test kitlerinin kullanımı önerilmektedir.

Endüstriyel Lejyonella Test Kiti

Standart sıhhi tesisat armatürüne kolayca takılan bu kitlerin, numune toplama noktası içerdiğini söyleyebiliriz. Tekrarlanan numune noktası bu testler için yerinde bırakılabilmektedir. Tek bir şırınga ile test kitinin uygulanması yapılabilmektedir. Aynı zamanda, 100 CFU/L hassasiyete sahip olan bu kitin filtrasyon adımı ise son derece hassastır. Ancak tek farkın numune alımı olduğunu söyleyebiliriz. Oluşturulan numune noktası, konut ve ticari mülkler, endüstriyel soğutma kuleleri, otellerde yer alan büyük su sistemleri ve duşlardan su numunelerine kolayca alınmasına yardımcı olur.

Swab (Sürüntü) Lejyonella Test Kiti

Sürüntü test kiti olarak bilinen Swab, yüzey biyofilmlerinden örnek almak amacıyla imal edilmiştir. Herhangi bir su kaynağını test etmek yerine, biyofilm örneğine sahip olmak için alanı temizlemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi le lejyonella biyofilmleri büyüyerek, klima üniteleri, duş başlıkları, spa havuzları, su depoları ve muslukların yüzeylerini test eder. Test etme işlemi ile herhangi bir biyofilm tortusuna da özelikle dikkat edilir. Bu işlem, su sisteminin durumu hakkında size doğru bilgiler verir. Aynı zamanda bu kit genel olarak, biyofilmlerin içinde yer alacak şekilde enfeksiyon kaynağını bulma konusunda da bir hayli kullanışlıdır. Swab kitinin hassasiyeti ise 200 CFU swabbed alandır. Sürüntü kit olarak bilinen bu kitlerin 5’li ve tekli setler halinde satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.

Risk Değerlendirme Lejyonella Test Kiti

Bu kit türü, su numunelerinin yanı sıra, biyofilmlerin de test edilmesine yardımcı olur. Hızlı bir şekilde risk değerlendirmelerinin yapılması için harika bir kittir. Aynı zamanda, herhangi bir enfeksiyonun kaynağını belirleyebilmek adına bu kitin birçok faydası olduğunu söyleyebiliriz. Risk değerlendirme lejyonella kitleri, tek şırınga ve tekli sürüntü testini de içermektedir.

Lejyonella Hızlı Test Kitleri Neden Kullanılmalı?

Hızlı lejyonella testleri, görevlilerin sus sistemlerini sadece 25 dakikada incelemenize yardımcı olur. Lejyonella bakterilerinin yokluğu ya da varlığı konusunda güvenilir ve doğru sonuçlar elde etmeniz bu testler ile mümkündür. Bu basit ve akıllı yöntemin kullanmanın bazı avantajları da vardır. Örneğin, su kalitesinin iyileşmesi konusunda bu test kitleri sayesinde, bilinçli, hızlı kararlar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra, lejyonella kontaminasyon riskinin ise anlık olarak resmini bu test ile elde edebilirsiniz. Yüksek hizmet standartlarını korumanızı sağlayacak olan hızlı testler, itibarınızı korumanıza da yardımcı olur. Hızlı test, lejyonellayı tanımlamak adına geçecek olan süreyi de minimuma indirir. Çalışan sağlığı riskini ve halkın yaşayacağı riskleri de bu test kitleri en aza indirir. Verilerin analiz edilirken test bilgilerinin kaydedilmesi gelecekteki salgınların önlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, lejyonella kontaminasyon risklerinin ise tam bir resmini alabilmenizi sağlar. Hızlı test kitleri, bu aşamada seri bir şekilde yol haritası çizmenizi de kolaylaştırır.

Kitlerdeki bu sorumlu yaklaşım, kuruluş ya da tesislerde vakit geçiren bireyler için yapılacak en verimli hareketlerdir. Çünkü yaşanabilecek salgın gibi durumlardan kaynaklı olarak, çeşitli dava ya da para cezaları işyerlerinin zarara uğramasına neden olur. İtibar kaybı gibi problemler de yaşamamak adına hızlı test kitlerini kullanabilirsiniz.

Lejyonella Su Testi İle Risklerden Korunma Yolları

Su testlerinin kullanımıyla birlikte, kısa zamanda sonuç alabilmeniz mümkün olacaktır. Çünkü bu test kitlerinin ortalama 25 dakika gibi bir sürede Lejyonella Pneumonia sg1 varlığını öğrenmenize olanak sağlar. Aynı zamanda, dünya üstünde var olan tek test olma özelliği de bu kitin önemini vurgulamaktadır. Ulaşımı ise sandığınızdan daha kolay olan testin herkes tarafından satın alınabileceğini söyleyebiliriz. Lejyonella test kitlerine ulaşım da son derece kolaydır. Uygulama sonrasında hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Yapılacak testlerle birlikte, güvenlik anlamında da gerekli bütün önlemler alınacaktır.

Lejyonella su testleri farklı seçeneklere ayrılır. Örneğin, endüstriyel olarak kullanılan kit türleri, standart sıhhi tesisatlarda kullanılabilmektedir. SWAB lejyonella su testi kitleri ise yüzey biyofilmlerinden örnek almak için tasarlanmıştır. Test işlemleri içinde suyun kaynağını da test etmeniz bu kit ile gerekli olmayacaktır. Lejyonella su test seçenekleri arasında; risk değerlendirme kiti de yer almaktadır. Su numunelerinden ve yüzeylerden bu testleri yapabilmeniz mümkündür. Yapacağınız testler ile her iki türlü de sonuç elde edebilirsiniz. Hızlı sonuç alınması ve gerekli olan durumlarda bu kitin kullanımı doğru bir işlem olacaktır.